Rdzenne mieszkanki Australii

Projekt „Ziemia Arnhema”

Nasza misja

Rdzenni mieszkańcy stanowią mniej niż 5% światowej populacji, ale ochraniają około 80% pozostałej bioróżnorodności świata. Australia ma jeden z najwyższych wskaźników utraty bioróżnorodności na świecie. Dzikie miejsca cierpią z powodu zmian w użytkowaniu gruntów, inwazji chwastów i dzikich zwierząt, a także zmian klimatycznych.

Ziemia Arnhema

Ziemia Arnhema leżąca w Terytorium Północnym Australii, jest jednym z najbogatszych kulturowo i najróżnorodniejszych biologicznie regionów Australii. W drugiej połowie XX wieku zaburzenia w gospodarowaniu ziemią przez rdzenną ludność doprowadziły do ​​gwałtownego spadku populacji rodzimych ssaków, w tym gatunków o dużym znaczeniu kulturowym, a także do kurczenia się obszarów lasów deszczowych.

Na szczęście ruch na rzecz ochrony ojczyzny zaczął zachęcać rdzennych mieszkańców do powrotu na swoje ziemie. Obecnie rdzenni strażnicy mieszkający i pracujący na tym terenie, działają, aby powstrzymać utratę różnorodności biologicznej i poprawić siedliska dla przyszłych pokoleń.

JAK MOŻEMY POMÓC?

Rdzenne strażniczki ziemi Arnhema dbają o bioróżnorodność wykorzystując zarówno precyzyjną wiedzę ekologiczną tubylców, jak i najnowocześniejszą technologię. Zaangażowanie kobiet prowadzi do lepszych wyników w ochronie gruntów. Rdzenne mieszkanki mają wyłączny dostęp do niektórych obszarów i są posiadaczkami bardzo szczegółowej wiedzy ekologicznej na temat zachowań zwierząt, cech siedlisk i tradycyjnych technik zarządzania.

Rdzenne strażniczki są odpowiedzialne za:

  • Ochronę rodzimej bioróżnorodności i zmniejszenie częstotliwości i intensywności pożarów lasów
  • Śledzenie i usuwanie dzikich zwierząt
  • Usuwanie inwazyjnych chwastów
  • Śledzenie i monitorowanie zagrożonych gatunków w celu informowania o planach zarządzania gatunkami

Ze względu na wielkość i odległość obszarów, na których pracują, NUII sponsorowało zakup nowego pojazdu 4×4, aby wesprzeć ich pracę.